O NAS

Servus!

Tu Katarzyna, Dariusz, Rita i Miriam

Z czym kojarzy się Bawaria? Dla większości to Oktoberfest, bawarskie stroje, Monachium i piękne Alpy. No może niektórzy wymienią jeszcze Zamek Ludwika Szalonego.

 

Ale Bawaria to dużo więcej. Mamy tu piękną Dolinę Altmühtal, na szlaku której znajduje się wiele zamków, ścieżek pieszych czy rowerowych. Mamy też niedocenione Bawarskie Lasy (Bayerische Wald) z pięknymi szlakami czy podestami w koronach drzew. Mamy tu romantyczne średniowieczne miasteczka, stare browary klasztorne i wiele wiele więcej.

Mieszkamy w regionie, który jest zagłębiem szparagów a wkoło naszą wioskę otaczają pola chmielowe. Jesteśmy świadkami, jak rośnie i dojrzewa szyszka chmielowa. Doświadczamy wszechogarniającego zapachu chmielu, który wdziera się przez okna do domu podczas zbiorów. Dolinę Altmühtal mamy za płotem a do starej Ratyzbony, która oddycha historią, rzut beretem.

Jesteśmy Rodzicami tych uroczych bliźniaczek na zdjęciu obok. W Bawarii mieszkamy od 2012 roku. Od pierwszej chwili zakochaliśmy się w tym miejscu i zaczęliśmy odkrywać ten piękny region Niemiec. Wtedy jeszcze nie myśleliśmy o tym, że kiedyś będziemy pisać bloga podróżniczego i dzielić się z innymi wrażeniami z naszych wypraw.

Kiedy w 2015 roku na świat przyszły nasze córki, wiedzieliśmy, że nasze podróżowanie się nie skończy.  W pierwszą podróż wybraliśmy się, kiedy dziewczynki miały 3 miesiące, aby pokazać im piękną Polskę. A gdy miały 6 miesięcy ruszyliśmy w podróż do Toskanii.

Gdy wiosną 2020 roku stało się jasne, że musimy ograniczyć międzyludzkie kontakty a podróżowanie będzie utrudnione, w naszych głowach zrodził się pomysł, aby zacząć pisać bloga podróżniczego i tworzyć niejako rodzinną kronikę, do której zawsze będziemy mogli po latach wracać.

Ta pasja do podróży trwa i będzie trwać. Kochamy zwiedzać i poznawać świat. Mimo, że jest tyle pięknych miejsc w Europie i na Świecie, pragniemy pokazać Wam przede wszystkim jak Bawaria jest piękna.

Z nami nie będziecie się nudzić. Odwiedzimy bawarskie jeziora, te bardziej i mniej znane. Romantyczne miasteczka i większe miasta. Podpowiemy Wam, gdzie narodziła się bawarska sztuka ulicy „lüftlmalerei”. Odwiedzimy zamki w Dolinie Altmühtal. Odnajdziemy najstarszy drewniany most w Europie i formację skalną o nazwie „Dwunastu Apostołów. Wyruszymy szlakiem bawarskiego piwa. Zachwycimy się kolorową wieżą Kuhlbauer w Abensberg. Zabierzemy Was też na wędrówkę pięknymi alpejskimi szlakami i zdobędziemy najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze.

A jak znudzą Wam się bawarskie klimaty to pokażemy Wam najpiękniejszą niemiecka wyspę i zdradzimy, gdzie swoje wakacyjne domy mają niemieckie gwiazdy. Wyskoczymy na weekend we Włoskie Dolomity, odkryjemy ciekawe miasteczka wokół Jeziora Garda, zabierzemy do Toskanii. Podpowiemy co zobaczyć w Chorwacji, Bośni czy Słowenii…

Zapraszamy Cie zatem serdecznie do lektury naszego bloga oraz Instagram @bawaria_na_horyzoncie <<< KLIKNIJ

 

*********************************************

 

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zaplanowaniu Twojego pobytu na Bawarii to chętnie Ci pomożemy.

Wystarczy napić sie z nami wirtualnej CAFFE LATTE

LINK TUTAJ >> POMOZ MI ZAPLANOWAC PODROZ

PS: Oczywiście jeśli masz ochotę wypić z nami cały dzbanek, będzie nam podwójnie milo. Wystarczy wprowadzić dowolna kwotę we wskazanym miejscu.