Klasztor Benediktbeuern

maj 9, 2024 | ODKRYWAJ BAWARIĘ, PODRÓŻE | 0 komentarzy

Będąc w pobliżu jezior Walchensee i Kochelsee warto wybrać się też do oddalonego o 6 kilometrów Klasztoru Benediktbeuern. To ponad 1250 letni klasztor benedyktynów, położony pośrodku bawarskiego przedgórza alpejskiego, który w szczególny sposób łączy tradycję i postęp, życie duchowe i modlitwę a także kulturę i przyrodę. Jest to ogromny kompleks budynków, w których oprócz kościoła znajduje się Centrum Edukacji Młodzieży, Katolicki Uniwersytet Nauk Stosowanych i Katolicka Szkoła Podstawowa. 


Na terenie klasztoru są też piękne ogrody, w których zapach kwiatów unosił się w powietrzu, ogródek warzywny, restauracja z bawarskimi specjałami, plac zabaw dla dzieci, sklepiki z pamiątkami i dewocjonaliami a nawet hotel. 

Przy klasztorze natrafiliśmy też na Historische Fraunhofer Glashütte (Historyczna Huta Szkła), w której światowej sławy naukowiec wynalazł pozbawione smug szkło krzemienne. Obecnie w budynku znajduje się muzeum z eksponatami z dawnej huty. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

***************************************************

ŚWIETNIE ŻE TU JESTEŚ. MAM NADZIEJĘ, ŻE WPIS CI SIĘ SPODOBAŁ I ZAINSPIROWAŁ DO KOLEJNEJ TWOJEJ PODRÓŻY. JEŚLI CHCESZ MOŻESZ POMÓC W ROZWOJU MOJEGO BLOGA STAWIAJĄC MI WIRTUALNĄ KAWKĘ ☕️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *