Füssen

maj 9, 2024 | ODKRYWAJ BAWARIĘ, PODRÓŻE | 0 komentarzy

To niewielkie bawarskie miasteczko, w którym zaczyna się lub kończy Romantische Strasse (Romantyczna Droga). Cała trasa ma ok 450 km a w jej skład wchodzi wiele miast i miasteczek od Füssen aż do Würzburg. Wiedzie przez malownicze łąki, romantyczne miejsca i atrakcyjne miasteczka.

Füssen jest małe i klimatyczne a jego historyczna część zachwyca średniowiecznymi uliczkami i małymi ryneczkami.

Co zobaczyć

Spacerując uliczkami warto zwrócić uwagę na piękne kamienice jak Ratusz, znana restauracja Gasthof Krone, szpitalna kaplica z czerwoną fasadą.

Klasztor Św. Manga

W środku znajduje się dość spore miejskie muzeum.


Do zobaczenia jest:
– duża wystawa poświęcona wytwórstwie lutni i wiolonczeli
– sala ze szkicami i obrazami zamków Ludwika II
– sala Imperialna, to sala bankietowa, bogato zdobiona, w której odbywają się koncerty
– piękna barokowa biblioteka
– kaplica św.Anny z IX wieku
– barokowy ogród


Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli, my niestety byliśmy w Füssen w poniedziałek.

Bazylika Św. Manga

Można tu podziwiać niesamowite freski sufitowe czy zobaczyć pięknie zdobione organy. Można zejść do krypty z freskiem przedstawiającym św.Magnusa z końca X w. Święty Magnus był już za życia znany z łaski cudów jakie czynił za pomocą swojej laski pielgrzyma, która znajduje się nad ołtarzem w przeźroczystym krzyżu relikwiarza.

Hohes Schloss (Wysoki Zamek)

Jego wieże górują nad starym miastem Füssen. Zamek uważany jest za jeden z najlepszych przykładów późnego gotyku w architekturze, w Niemczech. Na dziedziniec można wejść za darmo. My podziwialiśmy iluzjonistyczne freski zdobiące ściany zamku.

Lechfall

Ze starego miasta przechodząc mostem na drugą stronę rzeki w około 10 minut docieramy do wąwozu z wodospadem Lechfall. Rozchodzi się tu wiele szlaków górskich, a do granicy z Austrią jest już niecały kilometr.

Neuschwanstein

Z Füssen można też pieszo dojść w ok 90 min do miasteczka Hohenschwangau u podnóża zamku Neuschwanstein. Samochodem dojazd zajmuje kilka minut. To bajkowy zamek króla Ludwika II zwanego Szalonym. Więcej o Zamku TU

Widok na Zamek Neuschwanstein (po lewej) i Hochenschwangau (po prawej)

************************************************************

ŚWIETNIE ŻE TU JESTEŚ. MAM NADZIEJĘ, ŻE WPIS CI SIĘ SPODOBAŁ I ZAINSPIROWAŁ DO KOLEJNEJ TWOJEJ PODRÓŻY. JEŚLI CHCESZ MOŻESZ POMÓC W ROZWOJU MOJEGO BLOGA STAWIAJĄC MI WIRTUALNĄ KAWKĘ ☕️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *