Bawarskie jeziora – Eibsee

lip 6, 2020 | ODKRYWAJ BAWARIĘ, PODRÓŻE | 0 komentarzy

Powierzchnia – 1,77km2

Długość – 3,15km

Szerokość – 0,56km

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że Eibsee to niemieckie Malediwy lub Seszele. Jezioro leży w miasteczku Grainau u podnóża najwyższego szczytu państwa, Zugspitze. Nazwa pochodzi od cisu (Eibe) który rósł w okolicznych lasach.

Na jeziorze jest 8 małych uroczych wysepek. By je podziwiać wybraliśmy się w rejs statkiem. Warto na tą atrakcje wydać pieniądze. Do wysepek można też dotrzeć wypożyczonymi kajakami czy rowerami wodnymi.

Po wodnej przygodzie ruszyliśmy szlakiem widokowym 7,5 km długości, którym obeszliśmy całe jezioro. W przewodnikach jest napisane, że na ten spacer trzeba zarezerwować ok 2 godziny. Jednak czas ten nie obejmuje postojów. Idąc szlakiem nie sposób nie zatrzymywać się co rusz, by podziwiać niesamowite piękno natury. Urocze wysepki, które przyciągają oczy jak magnes, potężne Alpy, które układają się w kształt korony i zachwycają swoim majestatem, to wszystko odciąga uwagę od marszu.

Trzeba jeszcze zatrzymać się na kamiennych plażach by zamoczyć stopy w krystalicznie turkusowej wodzie, skubnąć jagód i poziomek z leśnych krzaczków, zachwycić się pobliskimi jeziorkami, które niemalże przylegają do Eibsee (Weitersee, Frillensee, Steingringpriel, Broxensee, Steinsee, Froschsee)

Nam ta wyprawa zajęła przeszło 4 godziny a i tak było nam mało, bo przegonił nas deszcz i burza. Dlatego wróciliśmy tu ponownie po dwóch tygodniach, by zobaczyć Eibsee w pełnym słońcu. Marzy nam się jeszcze choćby jedna noc w Eibsee-Hotel. To czterogwiazdkowa oaza wellness nad samym jeziorem. Już widzę oczami wyobraźni te poranki na hotelowym tarasie. W okolicy hotelu jest też restauracja, w której można napić się bawarskiego piwa i zjeść między innymi wędzoną rybkę z Eibsee.

W pobliżu jeziora przy parkingach można znaleźć kolejkę na najwyższy szczyt – Zugspitze 2962m n.p.m.

********************************************************************

ŚWIETNIE ŻE TU JESTEŚ. MAM NADZIEJĘ, ŻE WPIS CI SIĘ SPODOBAŁ I ZAINSPIROWAŁ DO KOLEJNEJ TWOJEJ PODRÓŻY. JEŚLI CHCESZ MOŻESZ POMÓC W ROZWOJU MOJEGO BLOGA STAWIAJĄC MI WIRTUALNĄ KAWKĘ ☕️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *