Karta ZEN … wielowalutowa karta płatnicza ułatwiająca podróżowanie

sty 12, 2023 | Porady | 0 komentarzy

ZEN jest usługą finansową, działającą w 32 krajach Europy,

w swojej funkcjonalności podobną do takich serwisów jak Revolut, z którego korzystaliśmy do tej pory. Przerzuciliśmy się jednak na ZEN z kilku powodów: po pierwsze bo to polski start up, po drugie dający o wiele więcej korzyści o których za chwilkę. 

Do korzystania z ZEN przede wszystkim skłonił nas fakt, iż karta ta powiązana jest z giełdą Kanga Exchange, poprzez którą zakupiliśmy kilkaset metrów toskańskiej winnicy. Dzięki temu połączeniu inwestycji z korzystaniem z samej karty, możemy korzystać z Pakietu Gold i dzięki temu mamy rozszerzone możliwości i więcej swobody w korzystaniu z karty kiedy podróżujemy. 

Wracając do korzyści. W przypadku ZEN mamy do dyspozycji tzw. Zenefity.

Pierwszy to – cashback. W przypadku płatności kartą ZEN, platforma zwróci na Twoje konto do 15 proc. kwoty wydanej na zakupy w ponad 100 sklepach, m.in. Allegro, AliExpress, Lidl, Media Markt czy Booking.com.

Kolejny to – przedłużona gwarancja. Sprzedawca oferuje Ci dodatkowy rok gwarancji sprzętu elektronicznego za opłatą? Powiedz mu: NIE! Gdy zapłacisz kartą ZEN za jakikolwiek sprzęt elektroniczny w UE, otrzymujesz automatycznie dodatkowy rok gwarancji na towar całkowicie za darmo. 

ZEN Care – Ochrona zakupów. W sytuacji, gdy zapłaciłeś kartą ZEN i otrzymasz niewłaściwy produkt, zostałeś oszukany albo Twoja transakcja przepadła – możesz złożyć reklamację poprzez support ZEN. 

Zakupy bez opłat: płatności realizowane kartą wielowalutową ZEN są darmowe.

Rachunek walutowy ZEN gwarantuje przede wszystkim wymianę w 30 różnych walutach. Pozwala także wymieniać swoje pieniądze poniżej kursów bankowych, za pośrednictwem 500 par walutowych.

W ramach ZEN otrzymujemy konto wielowalutowe, które możemy zasilać za pomocą BLIK-a, szybkiego przelewu czy karty płatniczej. Do rachunku dostajemy kartę Mastercard (do zakupów w sklepach stacjonarnych), ale istnieje również opcja zamówienia karty wirtualnej (do zakupów online).

Plusem jest to, że wszystko odbywa się przez bardzo intuicyjną aplikację. Kilka ruchów i mamy walutę jaką chcemy. Dla przykładu jadąc do Polski przez Czechy i zatrzymując się na stacji benzynowej … przed wyjściem z samochodu otwieram aplikacje i wymieniam sobie Euro na Korony Czeskie po najkorzystniejszym kursie omijając wszelkie spready itd. Pyk..kilka sekund i już mogę iść napić się kawy czy zjeść ulubionego batona Margot za lokalną walutę. Tak samo analogicznie dzieje się jeśli jesteśmy w Polsce czy innym kraju Unii Europejskiej gdzie nie obowiązuje Euro. 

JEŚLI CHCESZ TAKŻE MIEĆ TAKĄ KARTĘ I CZERPAĆ Z NIEJ BENEFITY ZAREJESTRUJ SIĘ W KANGA EXCHANGE <TUTAJ> I ZAMÓW NASTĘPNIE KARTĘ <TU>

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *