Bawarskie jeziora – Schliersee

lip 27, 2020 | ODKRYWAJ BAWARIĘ, PODRÓŻE | 0 komentarzy

Powierzchnia – 2241km2

Długość – 2,3km

Szerokość – 1,3km  

Schliersee to małe klimatyczne jezioro, położone w malowniczej okolicy w Alpach Bawarskich. Wydało nam się bardzo spokojne, jakby zapomniane przez turystów, ale dotarliśmy tam wcześnie rano, więc najprawdopodobniej to było tylko złudzenie. 

Okolice jeziora są popularnym całorocznym regionem turystycznym. Można tu uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne, spacerować brzegiem jeziora lub jeździć rowerem. Można też korzystać z wycieczek statkiem, na przykład płynąc na niewielką wyspę Wörth, położoną około 200 metrów od zachodniego brzegu jeziora, gdzie organizowane są wesela i inne imprezy. Okolica ma też do zaoferowania wiele możliwości, jeśli chodzi o sporty zimowe. 

Schliersee (miasteczko)

Główną miejscowością nad jeziorem jest miasteczko o tej samej nazwie, tj. Schliersee, które kryje wiele ciekawych zabytków:

  • Barokowy Kościół św. Sykstusa zbudowany w latach 1712-1715.
  • Bauerntheather, odbudowany po pożarze w 1947 roku budynek założonego w końcu XIX wieku pierwszego w Bawarii teatru ludowego. 
  • Schliersee Heimatmuseum, to regionalne muzeum historyczne, mieszczące się w jednym z najstarszych domów w miasteczku, zbudowanym w 1500 roku. 
  • Gotycka Kaplica św. Jerzego stojąca na wzgórzu Weinberg
  • Barokowy Kościół św. Marcina z grobem legendarnego miejscowego kłusownika niejakiego Jennerweina.

Do wszystkich tych miejsc dotrzecie spacerując po Schliersee , podziwiając piękne bawarskie domy. 

W samym miasteczku jak i w okolicy jest też sporo szlaków górskich. Postanowiliśmy odnaleźć Wodospady Josefsthaler, ale o tym już w kolejnym wpisie.

Jeśli jesteś zainteresowany Wodospadami Josefsthaler <<< KLIKNIJ TU

********************************************

ŚWIETNIE ŻE TU JESTEŚ. MAM NADZIEJĘ, ŻE WPIS CI SIĘ SPODOBAŁ I ZAINSPIROWAŁ DO KOLEJNEJ TWOJEJ PODRÓŻY. JEŚLI CHCESZ MOŻESZ POMÓC W ROZWOJU MOJEGO BLOGA STAWIAJĄC MI WIRTUALNĄ KAWKĘ ☕️

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *