Niemieckie kino i przygodowa trylogia z Bawarią w tle.

kwi 18, 2020 | ODKRYWAJ BAWARIĘ, TRADYCJE I CIEKAWOSTKI | 0 komentarzy

Trzy filmy. Trzy historie. Trzy inspiracje podróżnicze.

Mieszkamy w tym pięknym zakątku Europy jakim jest Bawaria i chcemy Wam polecić filmy, dzięki którym choć na moment będziecie mogli poczuć magię tego miejsca i zapragnąć je odwiedzić.

  1. Kod Karola Wielkiego (niem. Die Jagd nach dem Schatz der Nibelungen ) – niemiecki telewizyjny film przygodowy z 2008 roku.

To pierwszy z serii trzech przygód poszukiwacza skarbów Eika Meiersa i jego towarzyszy film, który przenosi nas w sam środek zagadki. Skarb Nibelungów zaszyfrowany czterema kluczami to wielkie wyzwanie dla archeologów i poszukiwaczy skarbów.

Bawarskim wątkiem w tej części jest bajkowy zamek Neuschwanstein w Schwangau.

Podczas rozwiązywania zagadek, film ukazuje także piękno Katedry w Kolonii (Köln) oraz Sroczych Skał (Externsteine) – kompleksu skał pochodzenia kredowego w Lesie Teutoburskim, w okolicy Detmold.

  1. Poszukiwacze świętej włóczni (niem. Die Jagd nach der heiligen Lanze) – niemiecki telewizyjny film przygodowy z 2010 roku. Kontynuacja filmu Kod Karola Wielkiego.

Kolekcjoner sztuki von Hahn, będący potomkiem Napoleona Bonaparte marzy, by w jego ręce trafiła legendarna Święta Włócznia. Kiedy von Hahn dowiaduje się, że na trop relikwii wpadł dyrektor muzeum Bachmann, porywa go i zmusza do współpracy. Na poszukiwania profesora ruszają: kustoszka z muzeum Katharina z narzeczonym Eikiem oraz ich szalony przyjaciel Justus.

Bawarskim wątkiem w tej części są Königssee i kościół Św. Bartłomieja (St. Bartholomä), o którym więcej w naszym wpisie TUTAJ oraz Walhalla znajdująca się w Donaustauf nad Dunajem, 10 km na wschód od Ratyzbony (Regensburg).

W filmie zobaczyć można piękny zamek Burg Eltz, Berlin z Bramą Brandenburską oraz formacje skalne Elbsandsteingebirge – Schwäbische Schweiz. Wspomniano także o Weimar (mieście Goethego).

  1. Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty (niem. Die Jagd nach dem Bernsteinzimmer) – niemiecki telewizyjny film przygodowy z 2012 roku. Kontynuacja filmu Poszukiwacze świętej włóczni.

Film “Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty” stanowi kontynuację przygód bohaterów znanych z filmów “Kod Karola Wielkiego” i “Poszukiwacze świętej włóczni”. Tym razem Katharina i Eik rozwiązują największą zagadkę ery powojennej. Sekret Bursztynowej Komnaty od dekad zajmuje wyobraźnię rzeszy poszukiwaczy skarbów. Bursztynowej Komnaty szukały przez lata tysiące amatorów, urzędnicy ministerstw kultury Polski, Niemiec (tak Wschodnich, jak i Zachodnich) i ZSRR oraz służby specjalne. Zatrudniano nawet radiestetów i jasnowidzów.

Bohaterowie filmu wpadają na ważny trop i wyruszają w fascynującą podróż, kierując się kolejnymi wskazówkami. Emocje są tym większe, że nie tylko Eik i jego przyjaciele poszukują słynnego zabytku.

Bawarskim wątkiem w tej części jest Kehlsteinhaus – Orle Gniazdo – herbaciarnia na szczycie góry Kehlstein w niemieckich Alpach otwarta w 1938 roku. Była ona prezentem urodzinowym od NSDAP dla Adolfa Hitlera z okazji jego 50. urodzin.

W filmie ukazany jest także Pomnik Bitwy Narodów (niem. Völkerschlachtdenkmal) znajdujący się w Lipsku.

Miłego oglądania ????

Zapraszamy do pozostawienia komentarza. Dajcie znać czy podobały Wam się filmy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *